Ucuz Kostik

Anasayfa Ucuz Kostik
Ucuz Kostik

Ucuz Kostik

Payet Kostik (Sodyum Hidroksit %98-99)

Kimyasal Adı:  Sodyum Hidroksit

Ambalaj Şekli: 25 KG ÇUVALLARDA- 10 Kg -5 g-1 Kg

Ürün Tanımı: Sodyum hidroksit, genellikle beyaz renkli, kayganlık hissi veren, nem çekici bir maddedir. Piyasada kostik soda olarak genellikle payet ve boncuk olmak üzere olarak iki farklı ürün mevcuttur. Su içerisinde kolaylıkla çözünür. Çözünme esnasında dışarıya ısı verir. Piyasa %46 ile % 48 arasında tercihen değişen sıvı kostik satışı da bulunmaktadır. Genellikle deterjan sanayi de kullanılan sıvı kostik ürün için pH dengeleme, yağ sökme, lavabo açma, gres yağlarında temizleme, protein çözme, kanalizasyon temizleme gibi ekstra işlerde kullanım alanları mevcut olan sodyum hidroksit insan vücuduna değdiğinde tahriş edici ve kaşındırıcı bir etki yapar. Bu nedenle kullanım esnasında eldiven giyilmesi önem arz eder.

ÜRÜN KULLANIM ALANLARI: Kostik sodanın birçok kullanım alanı mevcuttur. Dünyada üretim miktarı tüketime dayalı olarak arz/talep ilişkisine göre sürekli yükselmektedir. Yılda 70-80 milyon ton arasında üretim ağına sahiptir.

Su arıtma ve yağ temizlemede
Yapıştırıcı yapımında
Birçok sanayi alanında pH dengelemek için
Deterjan üretiminde
İlaç yapımında
Son işlemde Ağartma(beyazlatma) olan üretimlerde
Kâğıt sanayinde
Boya sanayide
Arıtma sektöründe
Yapay ipek yapımında
Zeytin fabrikalarında
Patlayıcı yapımında
Tekstil fabrikalarında
Petrol rafinelerinde gibi birçok kullanım alanı olan kostik(sodyum hidroksit) doğada direk olarak bulunmaz. Birkaç işlem sonucu üretilerek piyasada satışa sunulur.


,